Які безоплатні послуги надаються в рамках пакету амбулаторної допомоги?

У Міністерстві охорони здоров’я України нагадали про один із пакетів Програми медичних гарантій — “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах”, яким передбачена низка безоплатних медичних послуг.

А саме:

Консультації лікарів вузької спеціалізації:
Встановлення або зняття діагнозу
Призначення або корекція медикаментозного лікування
Визначення способів і методів лікування, курсу процедур і рекомендацій, а також подальшого маршруту пацієнтів
Динамічне спостереження за пацієнтами із хронічними захворюваннями

Лабораторна діагностика відповідно до напряму надання медичної допомоги закладом охорони здоров’я:
Загально-клінічні та біохімічні
Бактеріологічні, імунологічні, цитологічні, гормональні та інші аналізи

Інструментальні дослідження:
Рентген
КТ
МРТ
УЗД
Ендоскопічні обстеження
Електрокардіографія
Електроенцефалографія
Офтальмологічні дослідження та інші
Медична допомога в умовах денного стаціонару
Медична допомога при зверненні пацієнтів до травматологічних пунктів або приймального відділення без подальшої госпіталізації
Обов’язкові профілактичні огляди учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років
Проведення спеціалізованого лабораторного генетичного обстеження пацієнтів із підозрою на наявність спадкової та/або вродженої патології
Повний перелік в межах пакета “Профілактика, діагностика, спостереження та лікування в амбулаторних умовах” можна переглянути на сайті @nszu.ukr в розділі “Вимоги ПМГ 2024” (п.27).
Чи будь-який медичний заклад, який має контракт із @nszu.ukr на амбулаторну допомогу, надає виключно весь перелік послуг?
Ні, лікарня (поліклініка чи діагностичний центр) надає той обсяг медичних послуг, який властивий закладу відповідно до напряму надання медичної допомоги та галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я. Також має значення наявність певного обладнання та лікарів за напрямом надання допомоги у штаті закладу.

Наприклад:
В офтальмологічній поліклініці пацієнти можуть безоплатно отримати консультацію офтальмолога, пройти інструментальні обстеження для перевірки зору. Але такий заклад не надає медичні послуги за напрямом, наприклад, гінекології чи психіатрії.
Якщо у лікарні немає УЗД чи рентген-апарату, то такі обстеження пройти саме в цьому закладі неможливо. Всі ці послуги також гарантовані пацієнтам, але отримати їх можна в іншому закладі, який має відповідних фахівців за цим напрямом та обладнання.

© 2024 КБУ «ОКЦ» Полтавської обласної ради. Прийом дзвінків здійснюється за безкоштовним телефонним номером - 0-800-502-230