ДМИТРО ЛУНІН ЗУСТРІВСЯ З ГРОМАДОЮ КОЛОМАЦЬКОЇ ОТГ

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Лунін зустрівся з громадою Коломацької ОТГ та представниками Старицьківської, Василівської, Носелівської сільрад та Степного. 


Громада Коломацької ОТГ та її голова Євген Почечун висловили категоричну позицію: не об’єднуватися з Новоселівкою.

Як зазначив Дмитро Лунін, Коломацька об’єднана територіальна громада не спроможна існувати. До того ж ні громада, ні сільський голова жодного разу офіційно не зверталися до облдержадміністрації з пропозиціями. І додав, що жителями сіл маніпулюють.

«Площа ОТГ становить 90,2 км2. Це низький показник спроможності. Населення – 2261 особа. Частка місцевих податків – 6%. Це теж низький показник спроможності. Школи не відповідають вимозі наповненості у 250 учнів», – зазначив Дмитро Лунін. 

Про те, що Коломацька ОТГ не відповідає критеріям спроможності громад, визначеним Мінрегіоном, говорить і в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій ОДА Олена Онупко. І додає, що Мінрегіоном було визначено кілька громад, які не відповідають таким критеріям, як кількість дітей шкільного віку та наявність загальноосвітніх навчальних закладів першого-третього ступеня проєктною потужністю 250 дітей. У цьому переліку – й Коломацька ОТГ.

«У зв’язку з цим проведено повторний розгляд формування даної громади й відповідно до критеріїв прийнято таку позицію, де Коломацька громада віднесена до Новоселівської ОТГ. Ми направили до Мінрегіону відповідний проєкт Перспективного плану. Це зроблено винятково в межах чинного законодавства, відповідно до чинної методики та критеріїв спроможності, які були направлені Мінрегіоном. Зміни подали згідно зі встановленими термінами, до 10 січня», – сказала Олена Онупко.

Сама ж Коломацька громада іншої думки.

«Ми спроможна громада. Ви не хочете нас чути. Нині громада Коломацької, Василівської, Старицьківської, Степненської сільських рад хоче об’єднатися. Ми бачимо себе в Перспективному плані тільки в цьому складі», – сказала жителька села Коломацьке Антоніна Опошнян.

Висловила свою думку й сільський голова Новоселівської сільської ради Людмила Макаренко.

«Останнім часом чути негатив у бік нашої громади. Конструктивної думки я не почула. Все на емоціях. Новоселівка – це негатив і щось страшне. Думка громади: «Ми не хочемо. І крапка! У нас є ЦНАП. Ви хвилюєтеся, що вам далеко їхати? Нині при кожній сільраді передбачений адміністратор, як вимагає методика створення громад. Порушень при утворенні Новоселівської ОТГ не було», – сказала Людмила Макаренко. 

Депутат Коломацької сільради Олена Ступенко говорить, що не всі люди проти Новоселівки.

«Перекривати дорогу на знак протесту проти об’єднання вийшли близько сотні людей. Це не громада. Можливо, їм щось пообіцяли, наприклад, землю чи влаштувати на роботу. Вважаю, що проти об’єднання насамперед воює наш голова», – сказала Олена Ступенко.Вислухавши всі думки, Дмитро Лунін пообіцяв, що питання вирішать не пізніше ніж за місяць.

«Ми не об’єднуємо громади. Перспективний план подали згідно з відповідною методикою в межах наданих нам повноважень. Почули думку кожної громади. Направимо листа до Мінрегіону. Це не буде завтра, але зробимо це не пізніше ніж за місяць. Нам потрібно ще вивчати питання. Також ви можете звертатися до Президента, Кабміну, Мінрегіону», – сказав Дмитро Лунін.

Однак така позиція не задовольнила громаду.

«Нам сказали, що питання розглядатимуть до кінця січня, потім пропозиції перепадуть до Мінрегіону. Якщо владі цікава думка людей – це можна робити за 2-3 дні. Одразу сказати свою позицію громаді й направити пропозиції в Мінрегіон. Перспективні плани мають бути затверджені в лютому Кабміном. Із Полтавської ОДА передали план, де нас відносять до Новоселівки. Категорично у всіх чотирьох сільських радах сказали «Ні!», – зазначив голова Коломацької ОТГ Євген Почечун.

Нагадаємо, Коломацька ОТГ у складі Коломацької та Василівської сільрад об’єдналася в 2018 році.
© 2020 КБУ «ОКЦ» Полтавської обласної ради. Прийом дзвінків здійснюється за безкоштовним телефонним номером - 0-800-502-230