Період виплати та розмір соціальної стипендії

Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045»: соціальна стипендія виплачується щомісяця починаючи з місяця звернення за її наданням у розмірі:

- студентам (курсантам) закладів фахової передвищої освіти, які мають право на призначення соціальних стипендій (крім дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також студентів (курсантів), які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків), – 890 гривень;
- студентам (курсантам) закладів вищої освіти, які мають право на призначення соціальних стипендій (крім дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також студентів (курсантів), які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків), – 1180 гривень;
- студентам (курсантам) закладів освіти з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також студентам (курсантам), які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, – 2360 гривень.

Розміри соціальної стипендії, зазначені у цьому пункті, зменшуються на:
- студентам індустріально-педагогічних закладів фахової передвищої освіти, які навчаються за програмами підготовки майстрів виробничого навчання і забезпечуються безоплатним триразовим харчуванням, – 50 відсотків, а тим, що забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням, – 20 відсотків;
- курсантам закладів освіти, які перебувають на державному утриманні (крім тих, що зазначені у підпункті 1 пункту 4 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) закладах фахової передвищої та вищої освіти, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1045 (далі – Порядок), – 50 відсотків.

Соціальна стипендія Верховної Ради України виплачується в розмірі, встановленому постановою Верховної Ради України від 24 жовтня 2002 р. № 218-IV, додатково до академічної або соціальної стипендії, призначеної закладом освіти.

Якщо строк закінчення навчання студента (курсанта), який отримує соціальну стипендію, настає до закінчення місяця або якщо він вибуває із закладу освіти до закінчення строку навчання, йому виплачується стипендія у повному обсязі за останній місяць навчання.

Особам, які належать до категорій, визначених підпунктами 5-8 та 12 і 13 пункту 4 Порядку, у місяці виповнення їм 23 років соціальна стипендія виплачується за цей місяць у повному обсязі.

У період тимчасової непрацездатності, підтвердженої довідкою закладу охорони здоров’я, студенту (курсанту) виплачується стипендія у призначеному розмірі.
Виплата призначеної соціальної стипендії продовжується:
- особам, зазначеним у підпункті 10 пункту 4 Порядку, – на підставі копії медичного висновку про дитину з інвалідністю віком до 18 років або довідки медико-соціальної експертизи за умови подання таких документів не пізніше ніж через шість місяців з дня їх видачі;
- особам, зазначеним у підпункті 11 пункту 4 Порядку, – на підставі довідки органу соціального захисту населення про призначення сім’ї допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» за умови подання довідки не пізніше ніж через три місяці з дня її видачі;
- дітям, зазначеним у підпунктах 5 та 12 пункту 4 Порядку, у разі смерті одного із батьків, який був визнаний постраждалим учасником Революції Гідності, учасником бойових дій або особою з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», – на підставі копії довідки або посвідчення члена сім’ї загиблого.

Студентам (курсантам), які постійно проживають на території населеного пункту або навчаються у закладі освіти, що розташований у населеному пункті, якому надано статус гірського, розмір соціальної стипендії, призначений відповідно до цього Порядку, збільшується на 20 відсотків.

© 2024 КБУ «ОКЦ» Полтавської обласної ради. Прийом дзвінків здійснюється за безкоштовним телефонним номером - 0-800-502-230