Як учаснику АТО/ООС отримати земельну ділянку?

 КРОК 1:

Учасник АТО подає клопотання до Головного управління Держгеокадастру у відповідній області або до органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку землевпорядної документації із зазначенням орієнтовного розміру та цільового призначення бажаної земельної ділянки.
До клопотання додаються:
– графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки;
– копія паспорту та ідентифікаційного податкового коду;
– згода на збір та обробку персональних даних;
– документ, що посвідчує участь в АТО (посвідчення, довідка).
КРОК 2:
За результатами розгляду (термін розгляду клопотання – один місяць) надається дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивована відмова у його наданні. Після отримання дозволу на виконання робіт заявник звертається до землевпорядної організації для розробки землевпорядної документації (термін розгляду землевпорядної документації – не більше 6 місяців). Оплата договірна.
КРОК 3:
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 Земельного кодексу України (термін розгляду проекту землеустрою – 10 робочих днів). Безкоштовно. Відмова у такому погодженні має обов’язково містити посилання на закони та прийняті віповідно до них нормативно-правові акти. Після погодження проекту землеустрою земельна ділянка реєструється в Державному земельному кадастрі (термін реєстрації – 14 календарних днів). Безкоштовно.
КРОК 4:
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає у власність земельні ділянки державної чи комунальної власності, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність (термін затвердження – 2 тижні з дня отримання погодженого проекту землеустрою). Безкоштовно.
КРОК 5:
Право власності реєструється в органах Мін’юсту або у нотаріуса (термін – 5 робочих днів з моменту звернення). Вартість – адміністративний збір у розмірі 0,1 мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ч.1 ст. 29 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ВИМАГАТИ додаткові матеріали та документи, в тому числі довідки з земельного кадастру про те, що раніше ви не реалізовували своє право на безоплатне отримання земельної ділянки, — це передбачено ч. 6 ст. 118 Земельного кодексу України!
Нормативно-правова база:
Постанова Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. №413 “Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення”;
23 січня 2018 р. зміни опубліковано в «Урядовому кур’єрі», а отже вони набули чинності.
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. №18 “Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними” (закріплюється першочерговість забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано).
Держгеокадастр України:
поштова адреса: 03151, м. Київ, вул. Народного Ополчення, 3
Графік роботи: з 09:00 до 18:00 (у п’ятницю – до 16:45) Телефон: (044) 244-82-47; електронна пошта: land@land.gov.ua;
Головне управління Держгеокадастру у м. Києві: поштова адреса:м. Київ, вул. Велика Васильківська, 69, каб. 509, тел. (044) 287-64-20).

© 2024 КБУ «ОКЦ» Полтавської обласної ради. Прийом дзвінків здійснюється за безкоштовним телефонним номером - 0-800-502-230